SOS

Zastavme seismický průzkum

Zastavme seismický průzkum

Miliony lidí z celého světa volají po zákazu těžby fosilních paliv v překrásné polární přírodě a po vyhlášení chráněné rezervace. Přidejte se i vy k hnutí za záchranu Arktidy.

https://www.podpora.greenpeace.cz/arktida/lg/SOS_border_top.png
   
 
 have joined so far. The target is .V ledově chladných vodách daleko od severovýchodního pobřeží Grónska, v těch nejnehostinnějších a zároveň nejkrásnějších místech naší planety, pátrá po nových ropných nalezištích průzkumné plavidlo společnosti Shell. Právě tato firma letos čelila velkým potížím v souvislosti s těžbou v polárních oblastech u Aljašky. Vydělávat na těžbě ropy je totiž stále obtížnější a celé průmyslové odvětví upadá. Společnosti typu Shell, které chtějí zůstat v této špinavé energetické hře, proto hledají nové možnosti těžby. Za jakoukoliv cenu.

Střílení z masivních vzduchových kanónů do mořského dna způsobuje ohluchnutí, ztrátu orientace i smrt velryb a nese s sebou i další rizika pro okolní životní prostředí - jde o první krok na cestě ke zničení přírodního bohatství Arktidy a urychlení klimatických změn. Organizace Greenpeace a dalších více než sedm milionů Obránců Arktidy je rozhodnuto bránit tento vzdálený překrásný region. Společnost Shell ho může v zájmu dosažení svých cílů nadobro zničit. Mezi nimi a jejich chamtivým arktickým ropným snem ale stojíme my - jsme na Aljašce i u Grónska.

Co ohrožuje velryby?

Překrásná arktická příroda nyní čelí ohrožení, které není na první pohled vidět. Těžaři vystřelují obřími vzduchovými děly nepředstavitelně hlasité zvukové vlny do mořského dna v naději, že v jejich odrazech odhalí zásoby podmořského plynu a ropy. Ve vodách na sever od Grónska ale nejsou sami. Loď Greenpeace a její posádka sledují jejich počínání v zájmu ochrany přírodního bohatství. A také v zájmu milionů lidí, kteří s těžbou arktické ropy nesouhlasí.

Zjistili jsme, že z prostředí, kde se kytovci pářili, nyní život téměř vymizel a těžko odhadovat, jaké další škody zde aktivity těžařů napáchaly. Seismický průzkum mořského dna už teď není průmyslovým tajemstvím. Nyní musíme pracovat společně a tento proces zastavit.

Připojte se k nám! Zachraňme Arktidu!