Płoną lasy Indonezji. Giną zwierzęta i ludzie. Podpisz apel o powstrzymanie tej tragedii!

 

Do prezydenta Joko Widodo oraz szefów firm produkujących, sprzedających i skupujących olej palmowy:

Apelujemy o ostateczne powstrzymanie pożarów lasów Indonezji. Konieczna jest Wasza współpraca, by odnowić i chronić indonezyjskie lasy deszczowe i torfowiska oraz by wdrożyć zakaz handlu z firmami, które je niszczą.

Podpisując apel, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w powyższym formularzu dla potrzeb kampanii przeciwko pożarom lasów i torfowisk w Indonezji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 02 nr 101 poz. 926 wraz z późn. zm.). Jeśli nie chcesz być w przyszłości informowany/a o tej ani o innych kampaniach Fundacji Greenpeace Polska odznacz pole poniżej:
   

Ogromne pożary trawią lasy i torfowiska Indonezji. To efekt dekad wycinania i wypalania lasów przez największe firmy produkujące olej palmowy i papier. Przez lata chciwość wygrywała z koniecznością ochrony zdrowia ludzi i była ważniejsza niż przetrwanie lasów deszczowych i zamieszkujących je zwierząt, m.in. orangutanów i tygrysów.

Giną zwierzęta, a miliony ludzi w Indonezji i w sąsiednich państwach duszą się od toksycznego dymu spowodowanego pożarami lasów i torfowisk. To jedna z największych katastrof ekologicznych ostatnich lat.

Razem możemy przeciwdziałać tej tragedii - podpisz apel o ochronę lasów deszczowych i mieszkańców Indonezji!